Sikerkör Coaching

Van két dolog, ami alapvetően meghatározza, hogy mire jutunk az életünkben:

Az egyik a szokásaink, a mindennapos, ismétlődő cselekvéseink (hogy mikor kelünk reggel és mikor fekszünk este; hogy mikor, mit és mennyit eszünk és iszunk; hogy osztjuk be az időnket és a feladatainkat; hogy bánunk a testünkkel és az elménkkel; stb.). A rutinjaink minősége gyakorlatilag az életünk minősége. Ezekkel a visszatérő tevékenységekkel töltjük az életünk legnagyobb részét.

A másik a döntéseink. Azok a döntések, amelyek kiemelt pillanatokban egyik vagy másik irányba lendítenek tovább bennünket. Amik kijelölik a következő életszakaszunk útvonalát, amik determinálnak későbbi helyzeteket, lehetőségeket, sikereket vagy kudarcokat. És egy-egy ilyen döntéssel a rutinjainkat, és életterületeinket is meghatározzuk, sorba rendezzük.

Egy kis változás a hozzáállásban, a napi rutin megváltoztatásában hosszú távon komoly javulást eredményez az életminőségünkben.

A résztvevő a coach támogatásával tudatosan elemzi a helyzetét, átgondolja a céljait, határozottabban megérzi és megérti a szándékait és motivációit, jobban megérti mások motivációit és viselkedését. Pontosabban látja, érzékeli a teljes helyzet, a szervezeti, piaci, üzleti összefüggések dinamikáját. Felkészülten, tudatosan képes eldönteni, milyen irányba mozdítja tovább az életét, a karrierjét, a csapatát, a vállalatát.

Ez a folyamat lényegre törő, céltudatos, önismereti, és személyiségfejlesztő munka. A valódi döntések meghozása és az ezekből következő új rutinok kialakítása egyben szembenézés önmagunkkal, találkozás a legfontosabb kérdéseinkkel, saját legjobb válaszaink felismerése, kimondása és megvalósítása.

Hogyan zajlik a folyamat?

Első alkalommal egy beszélgetés keretein belül megvizsgáljuk a résztvevő életterületeit.
A beszélgetésből kiderül, melyik életterület kap túl sok, illetve túl kevés figyelmet.
Ezeknek a területeknek az összehangolása jelentősen segíti a munka-magánélet egyensúly helyreállítását, így a hatékonyabb munkavégzést is.

A többi (3-10) alkalommal speciális eszközöket használva tudunk haladni. Ezek a speciális eszközök a munkavállaló személyiségéhez igazodnak.

Az ülések során többek között ezeket a módszereket fogjuk használni:
• Kineziológia (mozgásos gyakorlatok, stresszoldási technikák, két agyfélteke összehangolása)
• Hipnocoaching (Felhasználjuk a coaching és a relaxált állapot együttes erejét: az ülések ellazult állapotban, csukott szemmel, befelé figyelve zajlanak)
• Relaxáció (test és szellem ellazulásának helyes alkalmazása)
• Jógaterápia (mozgásos gyakorlatok, légzőgyakorlatok)
•Életvezetési tanácsadás (étkezési, alvási szokások változtatás, időbeosztással, delegálással kapcsolatos megoldások)

Az alkalmanként 90 perces foglalkozások online és személyes formában is elérhetőek.